Lokomotywa spalinowa

W piątek, 15 marca gościliśmy w Przeworsku, gdzie uczestniczyliśmy w Międzynarodowej konferencji pt. „Z tradycją w nowoczesność – Perspektywy Kolei Wąskotorowych” organizowanej przez Powiat Przeworski i Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku – Przeworską Kolejkę Wąskotorową „Pogórzanin. W ramach wydarzenia wygłoszono liczne prelekcje podkreślające znaczenie kolei wąskotorowych jako ważnego elementu dziedzictwa narodowego oraz dyskutowano nad sposobami ich rozwoju, biorąc pod uwagę najnowsze technologie, innowacyjne podejście zarządcze oraz skuteczne strategie marketingowe.

Po części teoretycznej, która miała miejsce w Oranżerii przy Muzeum w Przeworsku Zespole Pałacowo-Parkowym, skorzystaliśmy z okazji, by odbyć przejazd koleją przeworską na odcinku Przeworsk Wąski – Kańczuga, a następnie zwiedzić tunel w Szklarach, jedyną tego typu konstrukcję na kolejach wąskotorowych w Polsce.

To było dla nas niezwykle cenne doświadczenie. Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy organizatorom udanej imprezy!

Fot. Monika Szymańska, Tomasz Karolak, Łukasz Popowski

Konferencja w Przeworsku 10