Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
16.09.2022
W piątek 16 września przypada Europejski Dzień Maszynisty Kolejowego.

 

Z tej okazji, a także w związku ze zbliżającymi się obchodami jubileuszu stulecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej zapraszamy do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, gdzie dla odwiedzających przygotowaliśmy specjalny program.

 

W tym dniu w naszej placówce odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań pt. „Z dziejów ziemi sochaczewskiej”. Imprezę zorganizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem „Nasz Zamek”, które na realizację tegoż projektu otrzymało dofinansowanie z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego.

 

Tematem wydarzenia będą dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej oraz jej wpływ na Sochaczew i powiat sochaczewski. Po części teoretycznej w formie wykładu z prezentacją multimedialną odbędzie się pokaz archiwalnego filmu z połowy lat 70. przedstawiającego przejazd pociągu sochaczewskiej kolei wąskotorowej na odcinku Sochaczew – Wyszogród, a następnie prezentacja makiety kolejowej pn. „Sochaczewska Kolej Dojazdowa” oddającej w miniaturze szlak naszej wąskotorówki z lat 60. oraz przełomu lat 70. i 80. XX w. Na zakończenie nasi goście zapoznają się w skansenie z taborem stricte związanym z funkcjonowaniem kolei sochaczewskiej w okresie przedmuzealnym.

 

Spotkanie skierowane jest do młodzieży i wszystkich miłośników historii lokalnej, odbędzie się w godzinach 10:00–13:00.

 

Wstęp do muzeum w ramach wydarzenia będzie bezpłatny.

 

Zapraszamy!

tel. +48 46 862 59 75 wew. 2
e-mail: centrum@stacjamuzeum.pl