Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
04.09.2021

Za nami ostatnie wakacyjne dni, co oznacza, że w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie dobiegł końca program „Wakacji z Wąskotorówką 2021”. Kulminacją niniejszego projektu edukacyjnego, przygotowanego z myślą o dzieciach i młodzieży w okresie wolnym od nauki, było „Zakończenie Wakacji z Wąskotorówką 2021”.

W ramach wydarzenia w niedzielę, 29 sierpnia br. odbył się przejazd pociągu Retro z Sochaczewa do Puszczy Kampinoskiej, który poprowadziła lokomotywa spalinowa Lxd2-342. Nie była to jednak tradycyjna wycieczka. Pożegnaniu wakacji towarzyszyły liczne dodatkowe atrakcje dla najmłodszych pasażerów, które zrealizowaliśmy w trakcie pikniku z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Nasi mali goście układali zatem kolejowe memory i puzzle, korzystali z kolejowych kolorowanek czy sklejali kartonowe modele wybranej lokomotywy, a więc parowozu Px29 lub spalinowozu Lxd2. Dużą atrakcją okazała się muzealna ścianka z kolejowymi rekwizytami, na tle której zarówno mali, jak i duzi miłośnicy kolejnictwa mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Wśród gier i zabaw nie zabrakło również elementów edukacyjnych. Dużą dawkę wiedzy zapewniła gra terenowa, której celem było przybliżenie muzealnych najciekawszych zabytków ze zbiorów naszej placówki. Gra zakończona została quizem z atrakcyjnymi nagrodami.

Dziękujemy wszystkim za ostatnią, wspólną wakacyjną wycieczkę, życząc dzieciom i młodzieży dobrego startu w nowy rok szkolny!

Monika Szymańska
Tomasz Karolak

Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. T. Karolak, M. Szymańska


Centrum Edukacyjno-Turystyczne
tel. +48 46 862 59 75
e-mail: centrum@stacjamuzeum.pl

Zakończenie wakacji z wąskotorówką 2021