23.08.2022

Czas wakacji powoli dobiega końca. Zanim jednak rozpocznie się rok szkolny Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza na „Zakończenie Wakacji z wąskotorówką 2022”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia br., wieńcząc ponad dwumiesięczny program „Wakacji z wąskotorówką 2022”. W ramach wydarzenia zapraszamy na specjalny przejazd pociągu Retro z Sochaczewa na skraj Puszczy Kampinoskiej. W programie zaplanowaliśmy dla najmłodszych dodatkowe atrakcje, które odbędą się w trakcie pikniku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Wydarzenie to wpisuje się swym charakterem również w tegoroczne obchody stulecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej, a więc i tym razem nie zabraknie akcentów ściśle związanych z historią i taborem sochaczewskiej kolei.

(28 sierpnia, niedziela)

– 9:15–10:15 – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem (skansen)

– 10:30 – odjazd pociągu ze stacji Sochaczew Wąskotorowy (muzeum)

– 11:45 – przyjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego i spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej

– 12:25 – koniec spaceru i odjazd pociągu do Tułowic

– 12:34 – piknik z ogniskiem i dodatkowymi atrakcjami w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach tj.: sklejanie kartonowych modeli lokomotyw pracujących na sochaczewskiej kolei wąskotorowej (parowozu Px29-1704 i spalinowozu Lxd2-342), kolejowe kolorowanki z taborem kolei sochaczewskiej, malowanie „Pociągu Marzeń” na wielkoformatowym kartonie, gra terenowa z upominkami pt. „Stulecie sochaczewskiej kolei wąskotorowej”, pamiątkowe fotografie z kolejowymi rekwizytami na muzealnej ściance

– 14:14 – odjazd pociągu do Sochaczewa

– 15:20 – przyjazd pociągu do muzeum

– 17:00 – zamknięcie muzeum.

•  przewóz psa – bezpłatnie (wymagana aktualna książeczka szczepień, kaganiec i smycz)

• sprzedaż biletów na pociąg odbywa się WYŁĄCZNIE ONLINE oraz przed odjazdem pociągu, jeżeli bilety będą jeszcze dostępne.

Serdecznie zapraszamy!

Fot. M. Kazur