Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
Grupa dzieci siedzi na podłodze w półkolu i słucha prezentacji prowadzonej przez dorosłą osobę stojącą obok projektora i ekranu. W tle widoczne są witryny z eksponatami związanymi z kolejnictwem, modele lokomotyw oraz tablice informacyjne. Pomieszczenie jest przestronne i dobrze oświetlone, wydaje się być częścią wystawy muzealnej.

Centrum Edukacyjno-Turystyczne w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zostało oficjalnie otwarte 22 października 2015 roku. Budynek zajmuje powierzchnię 830 m2 i obecnie składa się z: dwóch pomieszczeń wystawowych, sali edukacyjnej i konferencyjnej, magazynów i pomieszczeń biurowych.


Jednym z głównych zadań placówki jest prowadzenie zajęć edukacyjnych pod hasłem: Zapraszamy na przygodę z koleją wąskotorową!. Przygotowaliśmy bogatą ofertę edukacyjną zgodną z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół. Spotkania w Muzeum mają na celu uświadomienie uczestnikom, że historia kolei jest częścią naszej kultury technicznej i efektem pracy wielu pokoleń. Lekcje muzealne wzbogacone są o dodatkowe zajęcia zależne od tematyki spotkania i wieku uczestników.


Muzeum Kolei Wąskotorowej jest największą tego typu placówką w Polsce. W Skansenie Lokomotyw można podziwiać liczne parowozy, spalinowozy i elektrowozy. Uwagę przyciąga wagon kolei konnej, wagon salonowy, którym podróżował generał Wojciech Jaruzelski, czy samochód Warszawa na szynach.

1. Podróż w czasie koleją wąskotorową:
przedszkole
szkoła podstawowa (klasy 1 – 3)
szkoła podstawowa (klasy 4-8)
szkoły średnie
dorośli

2. Opowieści starych lokomotyw:
przedszkole
szkoła podstawowa (klasy 1 – 3)

3. Lekcje specjalne
przedszkole
szkoła podstawowa (klasy 1 – 3)
szkoła podstawowa (klasy 4-8)
szkoły średnie
Oferta edukacyjna Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Centrum Edukacyjno-Turystyczne
tel. +48 46 862 59 75 wew. 17 lub 19
e-mail: centrum@stacjamuzeum.pl
Nr rachunku bankowego do wpłat zaliczek za lekcje muzealne: 32 1020 1026 0000 1102 0270 2629

Lekcja muzealna w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie