Od 15 lipca osoby z niepełnosprawnościami mogą kupić bilet wstępu do Stacji Muzeum za symboliczną złotówkę. Z preferencyjnej ceny skorzystają też osoby im towarzyszące. Samorząd Województwa Mazowieckiego rozszerzył tym samym zasięg działania programu „Kultura za złotówkę”, który do tej pory obejmował preferencyjny wstęp dla najmłodszych mieszkańców województwa. Ma on ułatwić osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z oferty mazowieckich instytucji kultury, zwiększając ich udział w życiu społecznym.

Z preferencyjnej ceny biletu (1 zł brutto) mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnościami bez względu na wiek i rodzaj niepełnosprawności – musi być ona jednak potwierdzona legitymacją osoby niepełnosprawnej. Taką samą kwotę za bilet zapłaci jeden pełnoletni opiekun faktycznie towarzyszący tej osobie. Każda z tych osób musi być mieszkańcem województwa mazowieckiego – co musi być potwierdzone złożeniem oświadczenia w instytucji kultury.

Informacje dot. programu „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu” dostępne są na stronie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Program potrwa do 31 grudnia 2023 r.

Jednocześnie informujemy, że na stronie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, w zakładce dotyczącej programu „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami
na Mazowszu”, dostępne są tłumaczenia treści głównej informacji oraz załączników
– w polskim języku migowym (PJM) oraz w języku łatwym do czytania i zrozumienia (ETR): https://mcps.com.pl/niepelnosprawni/wsparcie-osob-z-niepelnosprawnosciami-na-mazowszu/

Pliki z treścią w ETR można pobrać ze strony (są w formacie .docx i w .pdf).

UWAGA! Preferencyjna cena biletu dotyczy tylko biletów wstępu do muzeum. Nie dotyczy biletów na przejazd pociągiem retro z muzeum do Wilcza Tułowskiego.

e-mail: rezerwacja@stacjamuzeum.pl