25.08.2021

Dobiega końca letnia przerwa od nauki, a w związku z tym kończy się również nasz edukacyjny program skierowany do dzieci i młodzieży pn. „Wakacje z wąskotorówką 2021”. W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia br. Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza na wydarzenie „Zakończenie Wakacji z Wąskotorówką 2021”. W ramach imprezy w kolejowym wydaniu proponujemy specjalny przejazd pociągiem Retro z Sochaczewa na skraj Puszczy Kampinoskiej, który poprowadzi lokomotywa spalinowa Lxd2-342. W tym dniu na polanie w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach najmłodsi pasażerowie mogą spodziewać się dodatkowych atrakcji, które mamy nadzieję, umilą ostatnie wakacyjne dni. Naszym gościom udostępnione zostaną zatem m.in.: kolejowe memory i puzzle, kolejowe kolorowanki czy kartonowe modele do sklejania wybranej lokomotywy, a więc parowozu Px29 lub spalinowozu Lxd2. Ponadto będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z kolejowymi rekwizytami na muzealnej ściance, a także wziąć udział w muzealnej grze terenowej z nagrodami.

Program „Zakończenia Wakacji z Wąskotorówką 2021” prezentuje się następująco:
9:50 – zwiedzanie muzealnego skansenu z przewodnikiem,
10:30 – odjazd pociągu ze stacji Sochaczew Wąskotorowy (muzeum),
11:45 – przyjazd pociągu do stacji Wilcze Tułowskie i spacer z przewodnikiem po Kampinoskim Parku Narodowym,
12:25 – koniec spaceru i odjazd pociągu do Tułowic,
12:34 – przyjazd pociągu do stacji Tułowice oraz piknik z ogniskiem i dodatkowymi atrakcjami dla najmłodszych w Osadzie Puszczańskiej nad rzeką Łasicą (pasażer może przygotować prowiant we własnym zakresie lub zakupić go w tutejszym punkcie obsługi gastronomicznej),
14:14 – koniec pikniku i odjazd pociągu do Sochaczewa,
15:20 – przyjazd pociągu do stacji Sochaczew Wąskotorowy (muzeum),
17:00 – zamknięcie muzeum.

Sprzedaż biletów prowadzona jest online poprzez serwis eWejsciówki.pl.

Ceny biletów:
● bilet normalny – 31 zł,
● bilet ulgowy – 25 zł,
● bilet bez miejscówki (dla dzieci do lat 4) – 10 zł,
● bilet na przewóz roweru – 11 zł (opłata dodatkowa),
● przewóz psa – bezpłatnie (wymagana aktualna książeczka szczepień, kaganiec i smycz).

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Marta Przygoda