06.05.2022
Czarny parowóz z dużym kominem i kołami w odcieniach czerwieni jedzie po torach przebiegających równolegle do asfaltowej drogi. Z komina parowozu wydobywa się gęsty ciemny dym. Skład pociągu stanowią również wagony pasażerskie, których okna i nadwozia są w kolorze zielonym.

W ostatni dzień kwietnia Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie otworzyło tegoroczny sezon turystyczny. Po raz pierwszy w tym roku na szlak do Puszczy Kampinoskiej wyruszył skład retro, prowadzony przez jedyny czynny parowóz na Mazowszu – Px29-1704.

Od tego dnia, aż do 24 września turystyczny pociąg retro będzie kursował w każdy weekend (a w lipcu i sierpniu także w każdy piątek) wg ROZKŁADU JAZDY.

Fot. Adam Sawicki, Krzysztof Chłystek

Inauguracja sezonu RETRO 2022