26.04.2024
Czerwona lokomotywa wąskotorowa stoi na torach, z której unosi się para; wokół zgromadziła się grupa ludzi, wśród których widać zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wydarzenie odbywa się na zewnątrz w słoneczny dzień, a uczestnicy wydarzenia wydają się być zainteresowani prezentowaną lokomotywą. Tło kompozycji stanowi budynek za lokomotywą oraz latarnia uliczna po lewej stronie.
27 kwietnia WSTĘP DO MUZEUM JEST BEZPŁATNY (bilety na pociąg RETRO 27 kwietnia zostały wyprzedane).
Zapraszamy do zakupu biletów na najbliższe dni: 28 kwietnia, 1 maja, 2 maja, 3 maja, 4 maja oraz 5 maja

Program inauguracji sezonu turystycznego 2024 w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

dnia 27 kwietnia 2024 r. – sobota.

🔸09:00–17:00 – udostępnienie poczekalni dworcowej w głównym budynku stacyjnym z 1937 r. wraz z wystawą czasową pt. „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń… na kolei”

🔸09:00–17:00 – prezentacja ekspozycji stałych i czasowych w salach wystawowych muzeum, w tym najdłuższej stacjonarnej wąskotorowej makiety w Polsce pn. „Sochaczewska Kolej Dojazdowa” oraz najnowszej wystawy w Galerii „Semafor” autorstwa Tomasza Jankowskiego pt. „Cztery pory roku na polskich kolejach wąskotorowych”

🔸09:00–17:00 –stanowisko promocyjne Urzędu Transportu Kolejowego, na którym będzie można spotkać nosorożca Rogatka z kampanii Kolejowe ABC oraz wziąć udział w różnych grach i konkursach

🔸09:20–10:00 – powitanie przybyłych gości przez Dyrekcję Stacji Muzeum i  Kierownictwo Muzeum Kolei Wąskotorowej, przemówienia, wręczenie odznaczeń osobom zasłużonym dla muzeum

🔸10:00–10:20 – odsłonięcie pamiątkowej tablicy ku czci Bogdana Pokropińskiego na ścianie głównego budynku stacyjnego

🔸10:20–11:10 – parada muzealnych pojazdów szynowych w skansenie

🔸11:10 – odjazd pociągu Retro z Sochaczewa do Tułowic

🔸12:16 – przyjazd pociągu Retro do Tułowic

🔸12:16–14:14 – piknik z ogniskiem* i atrakcjami dla najmłodszych w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach:

• Nadwarciańska Kolej Drezynowa – przejażdżki kolejką lilipucią
  • Elsa i spółka – kolejowe warsztaty plastyczne
  • „Poznaj naszą ciuchcię” – muzealny konkurs wiedzy z nagrodami
  • „Kolejowy Kącik Zabaw”:

– kolejowe kolorowanki z taborem kolei sochaczewskiej i kolei leśnej „Zamczysko”

– „Pociąg marzeń” – malowanie flamastrami pociągu kolei sochaczewskiej z jak największą ilością wagonów

– puzzle wielkoformatowe związane z koleją sochaczewską

– wielkoformatowe kostki do układania związane z koleją sochaczewską

– kartonowe modele muzealnych lokomotyw do sklejania

– drewniana kolejka leśna

– drewniane klocki

– kolejowe memory

– kolejowe monidła i fotoramki do robienia zdjęć

– „Kolejowe selfie” – ścianka fotograficzna do wykonywania zdjęć z gadżetami kolejarskimi (czapka, lizak, latarka)

🔸14:14 – odjazd pociągu Retro z Tułowic do Sochaczewa

🔸15:20 – przyjazd pociągu Retro do muzeum

🔸15:30 – pokaz filmu upamiętniającego Bogdana Pokropińskiego w sali konferencyjnej

🔸17:00 – zamknięcie muzeum

* Pasażer może przygotować prowiant we własnym zakresie lub zakupić go w punkcie gastronomicznym.

Ceny biletów na pociąg RETRO:
  • Bilet normalny – 43 zł,
  • Bilet ulgowy – 34 zł,
  • Bilet bez miejscówki (dla dzieci do lat 4) – 10 zł,
  • Bilet na przewóz roweru – 13 zł (dodatkowy bilet na rower).
Bilety są dostępne ONLINE.

Pociąg jest dostosowany do przewozu wózków dziecięcych.

Istnieje możliwość przewiezienia psa za darmo – bilet dla zwierzęcia nie jest wymagany (obowiązkowa aktualna książeczka szczepień, kaganiec i smycz). Punkt dot. spaceru po Puszczy Kampinoskiej jest niedostępny dla pasażerów z czworonogami dlatego proszeni są oni o pozostanie na postoju.

Wagony posiadają toalety.

Parking dla gości, znajduje się na terenie Muzeum od strony ul. Licealnej oraz przy ul. Towarowej.

W sprawie rezerwacji grupowych zapraszamy do kontaktu: +48 46 862 59 75, rezerwacja@stacjamuzeum.pl.

Kasa Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie – czynna od poniedziałku do niedzieli w godz. 9.00-16.30 (w dni kursowania pociągu kasa czynna od 8:30)
Sochaczew, ul. Towarowa 7 (wejście od ul. Licealnej)
e-mail: rezerwacja@stacjamuzeum.pl

Lxd2 na peronie