08.06.2022

W sobotę, 4 czerwca w Muzeum Kolei Wąskotorowej odbyła się siódma edycja „Dnia Dziecka w stylu Retro”. Jako, że impreza odbyła się w roku, w trakcie którego sochaczewska kolej wąskotorowa obchodzi jubileusz stulecia swej działalności przygotowaliśmy z tej okazji dla najmłodszych szereg atrakcji związanych z dziejami naszej wąskotorówki. Przejażdżki drezyną wahadłową, „Kolejowy Kącik Zabaw”, wystawa prac plastycznych pt. „Żeby się kręciło…”, Kolejowa Muzealna Gra Terenowa pt. „Stulecie sochaczewskiej kolei wąskotorowej”, a także „Kolejowe animacje” przygotowane przez Anglojęzyczne Niepubliczne Przedszkole oraz Żłobek „Leśne Skrzaty” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dodatkowo w trakcie trzech kursów zabytkowego składu z muzeum do przystanku Sochaczew Miasto i z powrotem przewieźliśmy ponad 600 zadowolonych młodych adeptów kolejnictwa z rodzicami. W sumie tego dnia odwiedziło nas ponad 1200 osób!

Fot. Łukasz Popowski, Tomasz Karolak, Monika Szymańska