01.06.2021
Zapraszamy do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie w godz. 15:00-18:00 na "Dzień Dziecka w stylu retro".

W programie:
- prezentacja wystaw stałych i czasowych w Centrum Edukacyjno-Turystycznym
- prezentacja zabytkowych wagonów motorowych MBd1-126 i MBd1-130 (bez możliwości zwiedzania wnętrza)
- kolejowa muzealna gra terenowa „W poszukiwaniu Siemowita” w muzealnym skansenie z nagrodami (godz. 15:30-17:30)
- przejażdżki drezyną wahadłową w muzealnym skansenie
- malowanie buziek, baloniki, bańki mydlane, chusta animacyjna
- ognisko w skansenie (prowiant we własnym zakresie)
- kolejowy kącik zabaw w muzealnym skansenie: kolejowe memory, drewniane klocki, kolejowe puzzle wielkoformatowe, kolejowe kolorowanki, kolejowe wielkoformatowe kostki do układania, stanowisko do sklejania kartonowego modelu parowozu Px29 oraz lokomotywy spalinowej Lxd2 (nasze lokomotywy prowadzące składy muzealne)
- kolejka elektryczna
- ścianka fotograficzna do wykonywania zdjęć z gadżetami kolejarskimi
- malowanie kredą na peronie
- malowanie flamastrami wymarzonego pociągu z jak największą ilością wagonów

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY.

Fot. Małgorzata Kazur

Dzień Dziecka w stylu retro