01.06.2021
Grupa dzieci w towarzystwie dorosłego stoi na platformie wagonu kolejki wąskotorowej. W tle widoczne są zabytkowe wagony motorowe oraz zajęta peronem młodzież. Słońce świeci, a uczestnicy wydarzenia wydają się być w dobrych nastrojach.

Zapraszamy do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie w godz. 15:00-18:00 na „Dzień Dziecka w stylu retro”.

W programie:
– prezentacja wystaw stałych i czasowych w Centrum Edukacyjno-Turystycznym
– prezentacja zabytkowych wagonów motorowych MBd1-126 i MBd1-130 (bez możliwości zwiedzania wnętrza)
– kolejowa muzealna gra terenowa „W poszukiwaniu Siemowita” w muzealnym skansenie z nagrodami (godz. 15:30-17:30)
– przejażdżki drezyną wahadłową w muzealnym skansenie
– malowanie buziek, baloniki, bańki mydlane, chusta animacyjna
– ognisko w skansenie (prowiant we własnym zakresie)
– kolejowy kącik zabaw w muzealnym skansenie: kolejowe memory, drewniane klocki, kolejowe puzzle wielkoformatowe, kolejowe kolorowanki, kolejowe wielkoformatowe kostki do układania, stanowisko do sklejania kartonowego modelu parowozu Px29 oraz lokomotywy spalinowej Lxd2 (nasze lokomotywy prowadzące składy muzealne)
– kolejka elektryczna
– ścianka fotograficzna do wykonywania zdjęć z gadżetami kolejarskimi
– malowanie kredą na peronie
– malowanie flamastrami wymarzonego pociągu z jak największą ilością wagonów

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY.

Fot. Małgorzata Kazur

Dzień Dziecka w stylu retro