Stoi zielono-pomarańczowy wąskotorowy wagon pasażerski z napisem

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie co roku organizuje „Ferie z wąskotorówką”. Z uwagi na tegoroczny jubileusz stulecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej przygotowany został specjalny program wzbogacony o szereg wyjątkowych atrakcji. W ramach zaplanowanych wydarzeń oraz zajęć edukacyjno-warsztatowych zobaczyć będzie można:

• największy zbiór taboru wąskotorowego w Polsce oraz jeden z największych w Europie,
  • najdłuższą stacjonarną wąskotorową makietę w Polsce pn. „Sochaczewska Kolej Dojazdowa”,
  • wzbogaconą multimediami najnowszą wystawę stałą, pt. „Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922-1984”,

a także wziąć udział w:

• zimowych kursach pociągu Retro,
  • balu karnawałowym dla najmłodszych pn. „Roztańczona ciuchcia”,
  • wernisażu prac Igora Przybylskiego w „Galerii Semafor”,
  • ognisku w muzealnym skansenie,
  • Kolejowym Kąciku Malucha i Kolejowym Kinie Malucha,
  • kolejowych warsztatach plastycznych opartych o sztukę scrapbookingu,
  • kolejowych grach i zabawach, tj. sklejaniu kartonowych modeli oraz kolorowaniu taboru kolei sochaczewskiej, układaniu wielkoformatowych puzzli, budowaniu pociągu z drewnianych klocków, rysowaniu na rolce papieru jak najdłuższego wąskotorowego składu oraz w grze terenowej pt. „Poznaj Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie”.

Wydarzenia:

• „Inauguracja Ferii z wąskotorówką 2022” – 29 stycznia 2022 r. (sobota – początek ferii w woj. mazowieckim)
  • 14:30 – 15:00: pierwszy bezpłatny przejazd pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy (dystrybucja biletów bezpośrednio w kasie biletowej w dniu wydarzenia),
  • 15:00 – 15:30: drugi bezpłatny przejazd pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy (dystrybucja biletów bezpośrednio w kasie biletowej w dniu wydarzenia),
  • 15:00 – 16:30: karnawałowe warsztaty plastyczne, Kolejowy Kącik Malucha, Kolejowe Kino Malucha,
  • 15:30 – 17:00:  ognisko w skansenie z własnym prowiantem,
  • 18:00 – 20:00: wernisaż prac Igora Przybylskiego w „Galerii Semafor”.

• „Karnawał na wąskim torze 2022” – 12 lutego 2022 r. (sobota – koniec ferii w woj. mazowieckim, a początek w woj. łódzkim)
  • 14:30 – 15:00: pierwszy bezpłatny przejazd pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy,
  • 15:00 – 15:30: drugi bezpłatny przejazd pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy,
  • 15:00 – 17:00: Kolejowy Kącik Malucha, Kolejowe Kino Malucha, ognisko w skansenie z własnym prowiantem,
  • 15:30 – 16:30: bal karnawałowy współorganizowany wspólnie z Przedszkolem „Leśne Skrzaty”.

• „Zakończenie Ferii z wąskotorówką 2022” – 26 lutego 2022 r. (sobota – koniec ferii w woj. łódzkim)
  • 15:30 – 17:00:  ognisko w skansenie z własnym prowiantem.

Zajęcia edukacyjno-warsztatowe dla dzieci i młodzieży w okresie od 31 stycznia 2022 do 25 lutego 2022 r.

Zajęcia odbywać się będą od wtorku do piątku w godz. 10:00 i 12:00. Ich czas trwania to 90 minut. Szczegółowe tematy lekcji na każdy dzień dostępne będą w ramach muzealnych publikatorów internetowych. Udział wziąć mogą grupy zorganizowane wraz z opiekunami (do 25 osób) oraz uczestnicy indywidualni wraz z opiekunami (dla uczestników indywidualnych zajęcia organizowane są w przypadku zebrania się minimum pięcioosobowej grupy). W innym przypadku uczestnik indywidualny ma możliwość dołączenia do grupy zorganizowanej. Koszt udziału w zajęciach wynosi 9 zł od uczestnika, czyli równowartość ulgowego biletu wstępu do muzeum. Opiekunom przysługuje wstęp bezpłatny. Oprócz zajęć stacjonarnych istnieje możliwość uczestniczenia w bezpłatnych lekcjach on-line w przypadku zebrania się minimum pięcioosobowej grupy. Na zajęcia można zapisać się drogą mailową pod adresem centrum@stacjamuzeum.pl lub telefoniczną, dzwoniąc pod numer (46) 862-59-75 w. 2.

tel. +48 46 862 59 75 wew. 2

Ferie z wąskotorówką 2022 v2