14.02.2023
Grupa osób stoi na peronie i obserwuje zielony pociąg wąskotorowy, który podjechał do peronu. Lokomotywa wąskotorowa jest w centrum kadru, a w tle widoczne są inne pojazdy kolejowe oraz budynki stacyjne. Śnieg pokrywa ziemię oraz dachy pociągów, natomiast niebo jest pochmurne.

W sobotę 11 lutego w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie nastąpiła inauguracja „Ferii z wąskotorówką 2023”. Zwiedzający tego dnia mogli m.in. bezpłatnie zwiedzić wystawy stałe i czasowe, wziąć udział w karnawałowowych warsztatach plastycznych oraz ognisku w skansenie. Na najmłodszych czekały Kolejowy Kącik Malucha z kolejką elektryczną, puzzlami i klockami oraz Kolejowe Kino Malucha.

Nie mogło również zabraknąć pierwszych w tym roku przejazdów pociągiem retro do przystanku Sochaczew Miasto.

Pełny program „Ferii z wąskotorówką 2023”.

Fot. Marta Przygoda, Tomasz Karolak, Łukasz Popowski i Tomasz Jankowski.

Inauguracja "Ferii z wąskotorówką 2023"