29.04.2021
Czarny parowóz z białymi akcentami wydmuchuje parę i jest gotowy do odjazdu; posiada okrągły, charakterystyczny front z dużymi reflektorami. Przy lokomotywie widać wagony pasażerskie. Znajdują się one na torach kolejowych, a cała scena wydaje się być częścią uroczystości.

8 maja Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zainaugurowało sezon turystyczny 2021. O godz. 11:30 parowóz Px29-1704, który kilka dni wcześniej zyskał nowe, oliwkowo-czarne malowanie, wyruszył z siedmioma wagonami pasażerskimi 1Aw i 3Aw do Wilcza Tułowskiego na skraju Puszczy Kampinoskiej.

Z powodu obostrzeń pandemicznych organizator zrezygnował z tradycyjnego pikniku z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach.

W maju pociąg retro kursuje w każdą sobotę i niedzielę.

Lokomotywa parowa Px29-1704 w Wilczu Tułowskim