Lokomotywa w trrasie

27 kwietnia rozpoczęliśmy 38 sezon turystyczny w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

Licznie przybyli turyści i zaproszeni goście odbyli pierwszą w tym roku rozkładową podróż po wąskim torze z Sochaczewa do Tułowic. Wcześniej w skansenie odsłonięto pamiątkową tablicę ku czci Bogdana Pokropińskiego na ścianie głównego budynku stacyjnego, a także wręczono medale pamiątkowe Pro Masovia byłym oraz obecnym pracownikom naszego muzeum: Markowi Moczulskiemu, Tomaszowi Starbale i Krzysztofowi Chłystkowi. Całość uroczystości uświetniła tradycyjna parada muzealnych pojazdów szynowych.

Najmłodszych miłośników kolejnictwa witał nosorożec Rogatek – bohater kampanii Kolejowe ABC. Podczas pikniku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach na pasażerów czekały m.in. przejażdżki Nadwarciańską Koleją Drezynową, animacje z Elsą i spółka i muzealny konkurs wiedzy z nagrodami „Poznaj naszą ciuchcię”.

5G8A0643