Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
27.06.2023

W niedzielę, 25 czerwca Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie kolejny raz rozpoczęło program edukacyjny pn. „Wakacje z wąskotorówką”. W ramach imprezy zorganizowany został specjalny przejazd pociągu Retro z Sochaczewa na skraj Puszczy Kampinoskiej. Zabytkowy skład poprowadziła tym razem lokomotywa spalinowa Lxd2-342. Najmłodsi pasażerowie w trakcie pikniku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji, które przygotowane zostały specjalnie na tę okazję. Każda z niespodzianek nawiązywała do tematu sochaczewskiej kolei wąskotorowej oraz kolei leśnych, ze szczególnym uwzględnieniem kolei leśnej „Zamczysko” w Puszczy Kampinoskiej. To drugie zagadnienie jest motywem przewodnim tegorocznych „Wakacji z wąskotorówką” oraz całorocznej działalności edukacyjnej muzeum. W ramach przygotowanych aktywności najmłodsi miłosnicy kolejnictwa mogli sklejać kartonowe modele lokomotyw znanych z sochaczewskiego wąskiego toru (parowozu Px29-1704 i spalinowozu Lxd2-342), kolorować kolejowe kolorowanki z taborem kolei sochaczewskiej oraz kolei leśnych, wykonywać pamiątkowe fotografie z kolejowymi rekwizytami na tle specjalnej muzealnej ścianki, a także wziąć udział w grze terenowej z upominkami pt. „Po wąskim torze do Puszczy Kampinoskiej”.


W ramach przejazdu inaugurującego „Wakacje z wąskotorówką” udział wzięło 181 osób.  Dziękujemy i zapraszamy ponownie! Program edukacyjny pt. „Wakacje z wąskotorówką 2023” będziemy realizować aż do 2 września 2023 r.


Fot. Monika Szymańska, Łukasz Popowski

Inauguracja sezonu 23'