28.02.2022

Program muzealnych zajęć edukacyjnych w ramach „Ferii z wąskotorówką 2022” dobiegł końca. W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej placówce m.in. grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Skierniewicach, które uczestniczyły w lekcjach pt. „Poznaj naszą ciuchcię”. Zwiedzając ekspozycję stałą pt. „Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922-1984” i biorąc udział w prezentacji makiety kolejowej „Sochaczewska Kolej Dojazdowa”, młodzi adepci kolejnictwa nabywali wiedzę o historii sochaczewskiej wąskotorówki. Pozyskane informacje utrwalali w trakcie spaceru wśród zabytkowych pojazdów szynowych o sochaczewskiej metryce, prezentowanych w muzealnym skansenie. Na zakończenie wszyscy czynnie uczestniczyli w różnorodnych aktywnościach Kolejowego Kącika Zabaw.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!

Fot. Łukasz Popowski, Tomasz Karolak, Monika Szymańska

tel. +48 46 862 59 75 wew. 2

Lekcje muzealne w ramach "Ferii z wąskotorówką 2022"