06.12.2023
Osoba przebrana za Świętego Mikołaja wręcza prezent małemu dziecku w obecności kobiety trzymającej kubek z nadrukiem. Wszyscy znajdują się w pomieszczeniu z dekoracjami świątecznymi i kolekcją kolejową w tle. Inne osoby, w tym młodzież, obserwują to wydarzenie zza pleców Mikołaja.

Mikołajki w Muzeum Kolei Wąskotorowej to wyjątkowe święto, które przyciągnęło zarówno miłośników kolei, jak i wszystkich tych, którzy pragneli poczuć magię świąt w nietypowym miejscu. Muzeum, pełne historycznych lokomotyw, wagonów i tajemniczych zakamarków, stało się miejscem, gdzie historia spotkała się z atmosferą świąt Bożego Narodzenia.

2 grudnia, gdy całe muzeum tonęło w ciepłym świetle choinek, odwiedzający mieli okazję zanurzyć się w tym niepowtarzalnym świątecznym klimacie. Nie mogło oczywiście zabraknąć zimowego przejazdu pociągiem Retro ze Świętym  Mikołajem i ogniska w skansenie.

Zorganizowaliśmy także świąteczne atrakcje dla najmłodszych. Dzieci wzięły udział w warsztatach tworzenia świątecznych kartek pocztowych oraz mogły spędzić czas w kolejowym kąciku malucha oraz obejrzeć kolejowe kino.

Zwiedzający mogli też skorzystać z wirtualnego spaceru po naszym muzeum oraz po Stacji Muzeum w Warszawie w okularach do wirtualnej rzeczywistości.

Mikołajki w Muzeum Kolei Wąskotorowej - fotorelacja