Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
13.12.2021
Strojny w tradycyjny czerwony kostium Świętego Mikołaja z białym zarostem stoi obok zielonego wagonu kolejowego z pomarańczowymi elementami i naprzemiennym pasem w kształcie litery

W sobotę 4 grudnia w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie już po raz kolejny odbyły się „Mikołajki z wąskotorówką”. Impreza, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, na nowo przyciągnęła bardzo wielu gości, którzy w kolejowym otoczeniu wyczekiwali Świętego Mikołaja.


Tegoroczne „Mikołajki z wąskotorówką” rozpoczęły się o godz. 13:30 specjalnym przejazdem pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Tego dnia na wąskotorowy szlak wyjechał wyjątkowy, świąteczny pociąg, zestawiony z wagonów motorowych Mbd1-126 i Mbd1-130 oraz dwóch wagonów osobowych typu 1Aw. Po zajęciu miejsc w wagonach pasażerowie mogli w oddali usłyszeć charakterystyczny głos dzwonka, a przez okna dostrzec, jak w kierunku wagonów zmierza najbardziej wyczekiwany w tym dniu gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, oczekiwał na powrót pociągu, by móc obdarować wszystkich małych wycieczkowiczów prezentami i słodyczami.


Czas spędzony ze Świętym Mikołajem nie był jednak zakończeniem imprezy. Najmłodsi mogli wziąć udział w „Mikołajkowych Warsztatach Muzealnych”, w trakcie których tworzone były świąteczne karty oraz ozdoby choinkowe w oparciu o technikę scrapbookingu. Po ich zakończeniu dostępne było także „Kolejowe Kino Malucha” i „Kolejowy Kącik Zabaw”, a w muzealnym skansenie płonęło ognisko, przy którym można się było ogrzać lub usmażyć kiełbaskę.


Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i ich pociechom za tak liczne przybycie! Na kolejne „Mikołajki z wąskotorówką” zapraszamy już za rok!


Fot. Łukasz Popowski, Marta Przygoda, Tomasz Karolak


Mikołajki z wąskotorówką 2021