Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
25.02.2022

W związku z przypadającym w 2022 r. jubileuszem stulecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie podejmuje wiele aktywności związanych z tym szczególnym wydarzeniem. Ma ono swoje odzwierciedlenie również w działalności edukacyjnej. Jedną z lekcji muzealnych, którą oferujemy w ramach nowego bloku tematycznego pt. „Stulecie kolei sochaczewskiej”, są „Warsztaty na wąskim torze”.

 

W trakcie zajęć po części teoretycznej uczestnicy przygotowują kolejowe layouty związane z taborem sochaczewskiej wąskotorówki lub karty z życzeniami dla kolei sochaczewskiej. Kompozycje tego typu były tworzone przez naszych gości również przy okazji muzealnych warsztatów plastycznych prowadzonych w ramach „Inauguracji ferii z wąskotorówką 2022” czy „Karnawału na wąskim torze 2022”.

 

Wszystkie prace będą prezentowane na specjalnie przygotowanej wystawie, o której będziemy informować na bieżąco. Tymczasem przedstawiamy pierwsze efekty pracy uczestników naszych muzealnych warsztatów.

 

Serdecznie dziękujemy za udział!

 

Fot. Marta Przygoda, Tomasz Karolak, Łukasz Popowski, Monika Szymańska


Centrum Edukacyjno-Turystyczne
tel. +48 46 862 59 75 wew. 2
e-mail: centrum@stacjamuzeum.pl

Muzealne warsztaty plastyczne na stulecie kolei sochaczewskiej