13.05.2022
Na fotografii widać grupę osób, która uczestniczy w wizycie w muzeum wąskotorowym. Przewodnik w postaci kobiety wskazuje na coś, co wyświetla się na ekranie umieszczonym na ścianie, a uczestnicy uważnie tego słuchają. W tle znajdują się liczne eksponaty oraz informacyjne tablice, które opowiadają historię kolei wąskotorowej.

Inicjatorem programu pn. „Kulturalna szkoła na Mazowszu” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. W dniach od 16 maja do 31 grudnia 2022 r. zorganizowane grupy szkole będą mogły skorzystać z oferty edukacyjnej Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie tj. lekcji muzealnych z oferty edukacyjnej za preferencyjną cenę biletu wstępu do muzeum, tj. za 1 zł brutto za jednego uczestnika. Cena lekcji muzealnej pozostaje bez zmian.

Program jest organizowany w celach upowszechniania dziedzictwa kulturowego Mazowsza, inspirowania do planowania i realizowania ciekawych lekcji, rozwijania zainteresowań i kreatywności, umożliwienia mazowieckim uczniom większego dostępu do kultury.

Do udziału w programie uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych typu: licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia, szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie liceum ogólnokształcącego. W programie mogą brać udział uczniowie z województwa mazowieckiego w formie zorganizowanych grup szkolnych wraz z ich opiekunami.

Warunkiem skorzystania z programu jest złożenie przez szkołę wypełnionego zgłoszenia w formie papierowej na adres: Muzeum Kolei Wąskotorowej, ul. Licealna 18, 96-500 Sochaczew i/lub elektronicznej na adres e-mail: centrum@stacjamuzeum.pl, na poniższym formularzu.

Zgłaszającym grupę do uczestnictwa w ofercie instytucji kultury może być Dyrektor szkoły lub Zastępca Dyrektora. Wypełniający formularz oświadcza jednocześnie, że wszystkie wymienione osoby są uczniami danej szkoły. Instytucja dokona oceny zgłoszenia pod względem formalnym i skontaktuje się ze zgłaszającym w celu potwierdzenia zgłoszenia i ustalenia terminu wizyty.

Informacji w sprawie realizacji programu w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie udzielają pracownicy merytoryczni placówki pod nr tel. 46 862 59 75 wew. 2 lub e-mail: centrum@stacjamuzeum.pl.

Program pn. „Kulturalna szkoła na Mazowszu” Formularz zgłoszeniowy do programu pn. „Kulturalna szkoła na Mazowszu”

Muzeum Kolei Wąskotorowej włącza się do programu pn. „Kulturalna szkoła na Mazowszu”