Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
27.09.2023
Dzieci bawią się drewnianymi klockami na otwartej przestrzeni, układając z nich makietę miasta i torów kolejowych. Na pierwszym planie widoczna jest dziewczynka skupiona na zabawie, a w tle inni uczestnicy również zaangażowani w tworzenie konstrukcji. Wokół dzieci rozłożone są liczne elementy zabawki, w tym kolorowe domki i fragmenty szyn.

Muzeum Kolei Wąskotorowej, we współpracy z grupą animatorów „Elsa i Spółka”, zaprasza na październikowe zajęcia i warsztaty. W tym roku jesień zapowiada się wyjątkowo ciekawie!


Już 5 i 19 października o godz. 10:30 zapraszamy seniorów na zajęcia ogólnosprawnościowe. Wydarzenie pod hasłem Aktywny senior na kolei to inicjatywa, przygotowana specjalnie dla osób starszych w celu wsparcia ich zdrowia i sprawności fizycznej. Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł.
Z kolei najmłodszych zapraszamy 14 października o godz. 15:00 na zajęcia pt. Smyko-Multisensoryka®. To warsztaty sensoryczne dla maluchów w wieku od 0 do 3 lat. Zajęcia wspierają prawidłowy rozwój maluszka, pomagają określić profil sensoryczny dziecka oraz edukują poprzez świetną zabawę. Koszt zajęć to 43 zł za udział dziecka z opiekunem.
10 i 24 października o godz. 16:30 zapraszamy dzieci w wieku od 5 lat, na kolejowe warsztaty malarskie. Będziecie mieć okazję nauczyć się malować farbami olejnymi, a dodatkowo w muzeum odbędzie się wystawa Waszych prac! Koszt pojedynczych zajęć to 43 zł.
A na koniec – 27 października o 17:00 odbędzie się Święto Dyni! Czekają na Was zabawy ruchowo-taneczne, tatuaże świecące w ciemnościach, szukanie cukierków na skansenie oraz warsztaty plastyczne. Mile widziane przebranie i dobry humor! Koszt udziału dziecka to 60 zł.Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod adresem e-mail: rezerwacja@stacjamuzeum.pl lub pod nr telefonu: +48 46 862 59 75. Opłaty dokonuje się w dniu wydarzenia w kasie muzeum.


tel. +48 46 862 59 75
e-mail: rezerwacja@stacjamuzeum.pl

Październik w muzeum z Elsą i spółką