12.10.2022
Grupa osób siedzi i stoi w jasnym pomieszczeniu przy stołach, gdzie na stolach widać papierowe dokumenty i inne materiały. Osoby, głównie mężczyźni w różnym wieku, są zaangażowani w rozmowy oraz przeglądanie dokumentów i przedmiotów na stołach. Niektórzy uczestnicy noszą odzież wierzchnią, co sugeruje, że na zewnątrz może być chłodniej.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, równo tydzień po uroczystościach 100-lecia Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej, w dniu 8 października 2022 r. Ogólnopolski Klub Zainteresowań PZF „Kolejnictwo” im. Ernesta Adama Malinowskiego zorganizował swoje 77. Spotkanie. Miejscem spotkania było Centrum Edukacyjno-Turystyczne na terenie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.  Za zgodą i dzięki uprzejmości Pani Joanny Kazimierskiej p.o. Dyrektora Stacji Muzeum oraz  Kierownictwa Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pana Grzegorza Kropiaka i Pani Moniki Kajzer mogliśmy skorzystać z sali konferencyjno-edukacyjnej oraz zwiedzić wystawę taboru wąskotorowego zgromadzonego na terenie Muzeum.

Punktualnie o godz. 10  rozpoczęto spotkanie. Zgodnie z listą obecności przybyło 16 członków Klubu oraz troje gości. Omówiono sprawy organizacyjne i finansowe. Do rąk przybyłych członków trafił Przegląd Roczny za 2019 rok. Nowością było „Wydanie zjazdowe – Aktualności” – biuletyn tylko dla osób będących na spotkaniu. Podjęto także dyskusję nad celowością emisji klubowych kartek okolicznościowych. Kartka z sygnaturą klubową nr 3 upamiętniła 100-lecie Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej oraz 77. Ogólnopolskie Spotkanie Klubu Zainteresowań PZF „Kolejnictwo”. Dostępna była także okolicznościowa pieczątka (ikona parowozu z logo obchodów 100-lecia). Wyznaczono miejsca następnych spotkań Klubu, które odbędą się w cyklu wiosna – Łódź, jesień – Aleksandrów Kujawski.

Serdecznie dziękuję w imieniu członków Klubu za wspaniale przygotowaną salę oraz pomoc przy organizacji Naszego Spotkania.

Piotr Topolski

Prezes OKZ PZF „Kolejnictwo”

Relacja z 77. spotkania OKZ Polski Związek Filatelistów „Kolejnictwo” im. Ernesta Adama Malinowskiego