Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
02.02.2020

Ferie z wąskotorówką 2020 już rozpoczęte! W sobotę, 11 stycznia br., Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie oficjalnie wkroczyło w okres ferii zimowych. Jak już informowaliśmy, program „Ferii z wąskotorówką 2020” zapoczątkowaliśmy wyjątkowo wcześnie, gdyż jako jedyna sochaczewska placówka kulturalna, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, swoją ofertę kierujemy nie tylko do mieszkańców Sochaczewa, powiatu sochaczewskiego czy województwa mazowieckiego, lecz myślimy również o zamieszkałych w innych zakątkach Polski, w tym w sąsiednim województwie łódzkim.

Specjalnie zaaranżowane wydarzenie pn. „Inauguracja ferii z wąskotorówką 2020” było dla wszystkich miłośników kolejnictwa, którzy z niecierpliwością czekają na sezon turystyczny, niecodzienną okazją, aby miło, ciekawie, a co najważniejsze w kolejowym klimacie, spędzić sobotnie popołudnie. Tego dnia bowiem odbył się pierwszy w tym roku zimowy przejazd pociągiem Retro. Wycieczka na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy została poprzedzona spacerem z przewodnikiem po muzealnym skansenie. Po powrocie zabytkowego składu na pasażerów czekała miła niespodzianka. Przy ognisku rozpalonym na terenie skansenu można było się nieco ogrzać oraz upiec kiełbaskę, by następnie spożyć ją w udostępnionym wagonie barowym, gdzie na wszystkich czekały również gorąca kawa i herbata.

Ferie zimowe zainaugurowało z nami 61 osób. Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i już teraz serdecznie zapraszamy do Muzeum Kolei Wąskotorowej w dniu 8 lutego br., kiedy odbędzie się drugie wydarzenie w ramach „Ferii z wąskotorówką 2020”, czyli „Karnawał na wąskim torze”. W trakcie tej imprezy czeka nas m.in. kolejny zimowy przejazd pociągiem Retro, a atrakcją specjalną będzie bal karnawałowy dla najmłodszych pn. „Roztańczona ciuchcia”.

Przy tej okazji przypominamy również o stacjonarnych zajęciach edukacyjno-warsztatowych, które trwają w naszej placówce codziennie od wtorku do piątku. Więcej informacji o programie tegorocznych ferii oraz muzealnej ofercie edukacyjnej znajduje się na naszej stronie internetowej.

Tekst i fot.:
Monika Szymańska
Tomasz Karolak


z5c518ef9c1b08