Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
21.04.2023

W czwartek, 20 kwietnia w naszym muzeum podejmowaliśmy Marcina Prengowskiego, dziennikarza, miłośnika historii i podróżnika. Nasz gość zrelacjonował zebranym podróż odbytą szlakiem Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, która wybudowana w latach 1845-1848, była jednocześnie pierwszą linią kolejowej na ziemiach ówczesnego Królestwa Polskiego. Opowieść o historii i współczesności kolei i jej przedłużenia od dawnej granicy rosyjsko-austriackiej w Sosnowcu-Maczkach aż nad Morze Adriatyckie została poparta licznymi fotografiami, a nawet nagraniem filmowym.


Prelekcja pt. „Z Warszawy do Triestu. Podróż szlakiem Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej” odbyła się w ramach zainaugurowanego w 2021 r. muzealnego cyklu prelekcji o tematyce kolejowej pt. „Kolej na historię”.


Serdecznie dziękujemy Prelegentowi za interesujące wystąpienie, a wszystkim słuchaczom za zaszczycenie nas swoją obecnością!


Fot. Marta Przygoda, Monika Szymańska, Łukasz Popowski, Tomasz Karolak

Prelekcja_20042023