26.04.2023
Odnowiona lokomotywa spalinowa WLs50-1630 stoi na torze o rozstawie 750 mm, otoczona trawiastym terenem. Zielono-kremowe malowanie lokomotywy kontrastuje z czerwonymi elementami podwozia i buforami. Po prawej stronie w tle widoczne są inne pojazdy szynowe oraz budynek z dużymi oknami.
W kwietniu br. przeprowadziliśmy renowację lokomotywy spalinowej WLs50-1630 na tor 750 mm, wyprodukowanej w 1964 r. w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Poznaniu.

Lokomotywa pracowała w Cukrowni Ciechanów. W 1989 r. została przekazana do naszego muzeum.

Lokomotywa do celów edukacyjnych została pozbawiona z jednej strony bocznych pokryw komory silnika, które zostały zastąpione transparentnymi ścianami z poliwęglanu. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów lokomotywa będzie efektowanie oświetlona od środka i z zewnątrz.

Fot. Krzysztof Chłystek