Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
16.11.2022

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie znalazło się wśród laureatów „Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2022” organizowanego przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. Uznanie Kapituły Konkursu zdobył produkt turystyczny naszej placówki pn. „Kolejką wąskotorową po wiedzę, relaks i radość”.


Celem konkursu było wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych w województwie mazowieckim w bieżącym roku, a także wspieranie inicjatyw lokalnych i regionalnych służących rozwojowi konkurencyjnych produktów Mazowsza.


Ogłoszenie wyników i przyznanie nagród nastąpiło w dniu 24 października br. w Warszawie podczas uroczystej gali z okazji jubileuszu 15-lecia Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Certyfikaty i statuetki „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2022” wręczali Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, i Izabela Stelmańska, Prezes Zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Naszą placówkę na uroczystości reprezentowała Walentyna Rakiel-Czarnecka, Zastępca Dyrektora Stacji Muzeum w Warszawie.


Wspólnie z naszym projektem uhonorowano również Muzeum Warszawy, Park Nauki Torus w Ciechanowie, Muzeum Historii Radomia, Ultramaraton rowerowy „Mazowiecki Gravel” i Piknik historyczno-kulturalny „Vivat Pułaski” organizowany przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A.


opr. Tomasz Karolak & Monika Szymańska
Fot. Magda Drewnicka / Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna

Certyfikat