29.11.2021
Różne materiały do scrapbookingu są rozłożone na stole, wśród nich naklejki, papierowe dekoracje, stemple i cekiny. W zestawie znajduje się także maszyna do wycinania kształtów lub embossingu. Wszystko jest nowe i gotowe do użycia w twórczym procesie dekorowania i tworzenia kartek świątecznych oraz innych projektów.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie po raz kolejny zaprasza najmłodszych do udziału w świątecznych warsztatach muzealnych. Zajęcia pt. „Świąteczne warsztaty muzealne – kolejowy scrapbooking” odbywać się będą od 1 grudnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r. i są adresowane do wychowanków przedszkoli i klas I–III szkół podstawowych.

W ramach każdego spotkania nasi mali goście przeniosą się w magiczny świat kolejowej opowieści. Świąteczna lektura pozwoli wprowadzić uczestników w nastrój Bożego Narodzenia. Kolejnym, twórczym elementem naszych lekcji będą warsztaty plastyczne. W ich trakcie młodzi adepci kolejnictwa, posługując się metodą scrapbookingu, stworzą swoje autorskie świąteczne prace. Na zakończenie zaprosimy uczestników na spacer po muzealnym skansenie, podczas którego poznają najciekawsze historie związane z naszymi zabytkowymi wąskotorowymi pojazdami szynowymi, a ponadto zwiedzą wnętrza niektórych lokomotyw lub wagonów.

Scrapbooking to sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa wywodzi się od angielskiego słowa „scrapbook” oznaczającego album wykonany właśnie taką techniką. Sam wyraz „scrap” to po prostu skrawek. Po wizycie w naszej placówce nikomu już nie będą obce takie techniki jak embossing na gorąco czy nowoczesne wycinanie za pomocą wykrojników przy użyciu maszyny Sizzix Big Shot Plus.  To wyjątkowa zabawa, która ciekawie rozwija wyobraźnię i kreatywność, a przy okazji pozwala nabyć nowe umiejętności, które można wykorzystać w szkole lub w domu.

Cena zajęć wynosi 60 zł za grupę do 25 osób oraz koszt ulgowych biletów wstępu, tj. 7 zł od każdego uczestnika (dzieciom do lat 7 i opiekunom grup przysługują bilety bezpłatne). Dla placówek z Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego cena, w ramach promocji, wynosi tylko 60 zł za grupę do 25 osób.

W celu zarezerwowania lekcji należy zadzwonić pod numer telefonu 46 862 59 75 bądź wysłać e-mail na adres centrum@stacjamuzeum.pl.

Fot. M. Przygoda

Świąteczne warsztaty muzealne - 01.12.2021-31.01.2022