Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
18.11.2022

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza najmłodszych do udziału w świątecznych warsztatach muzealnych. Zajęcia pt. „Świąteczne warsztaty muzealne – kolejowy scrapbooking” odbywać się będą od 1 grudnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r. i są adresowane do wychowanków przedszkoli i klas I–III szkół podstawowych.


Na początku spotkania nasi goście przeniosą się w magiczny świat kolejowej opowieści dzięki lekturze „Ekspresu Polarnego” autorstwa Chrisa Van Allsburga. Wprowadzeni w ten sposób w bożonarodzeniowy nastrój, młodzi adepci kolejnictwa poznają tajniki sztuki rękodzielniczej zwanej scrapbookingiem, a następnie wezmą udział w warsztatach plastycznych. W ich trakcie, posługując się nowo poznaną metodą, stworzą swoje autorskie świąteczne prace przy użyciu specjalistycznych tuszy, pieczątek czy dziurkaczy, przekonując się, że w scrapbookingu wszystko zależy od inwencji twórczej artysty. Na zakończenie poprowadzimy uczestników na muzealny skansen, gdzie poznają najciekawsze historie związane z naszymi zabytkowymi pojazdami, a także zwiedzą wnętrza niektórych wąskotorowych lokomotyw lub wagonów.


Scrapbooking to sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa wywodzi się od angielskiego słowa „scrapbook”, jakim określa się album wykonany taką właśnie techniką. Sam wyraz „scrap” oznacza po prostu skrawek. Scrapbooking jako wyjątkowa zabawa rozwija wyobraźnię i kreatywność, a przy okazji pozwala nabyć nowe umiejętności, które można wykorzystać w szkole lub w domu. W sam raz na okres okołoświąteczny!


W celu zarezerwowania lekcji należy zadzwonić pod numer telefonu 46 862 59 75 bądź wysłać e-mail na adres centrum@stacjamuzeum.pl.


Fot. Marta Przygoda

Centrum Edukacyjno-Turystyczne
tel. +48 46 862 59 75 wew. 2
e-mail: centrum@stacjamuzeum.pl

Scrapbooking_MKW2022