Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
05.12.2019

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, już po raz piąty, włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Święto, które ustanowiono w 1992 r. na sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, ma na celu przybliżanie problemów niepełnosprawnych, integrowanie ich z otoczeniem i wyrównywanie szans normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Nasza placówka, w myśl powyższej idei, wielokrotnie gości w swoich progach osoby niepełnosprawne. Z okazji przypadającego w ostatni wtorek, 3 grudnia br., Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, dla wszystkich osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów przygotowana została specjalna oferta. W ramach wydarzenia „Wąskotorówką bez barier 2019”, dla wyżej wymienionych, obowiązywał bezpłatny wstęp do muzeum, zaś grupy zorganizowane, miały możliwość skorzystania z bezpłatnego zwiedzania muzeum z przewodnikiem. Cieszymy się, że z naszej propozycji skorzystało wiele osób, a w tym dwie grupy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie oraz grupa z Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do nas w przyszłości!

Monika Szymańska


DSC_0312