Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
08.02.2020

W związku z rozpoczęciem ferii zimowych w województwie mazowieckim oraz trwającym karnawałem Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na wyjątkowy i niepowtarzalny „Karnawał na wąskim torze 2020”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 8 lutego br. Jest to już drugie wydarzenie aranżowane w naszej placówce w ramach zainaugurowanego 11 stycznia programu „Ferii z wąskotorówką 2020”.

„Karnawał na wąskim torze 2020” to impreza organizowana z myślą o najmłodszych miłośnikach kolejnictwa. Niemniej dla tych nieco starszych również mamy ciekawe propozycje. Rozpoczniemy bowiem drugim tej zimy przejazdem pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Po powrocie z klimatycznej podróży na wszystkich będą czekały dodatkowe atrakcje, które umilą czas zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom.

Najmłodszych zaprosimy na bal pn. „Roztańczona ciuchcia”, który zorganizujemy w jednej z sal muzealnych wspólnie z Przedszkolem „Leśne skrzaty” (mile widziane stroje karnawałowe). Dzieci będą bawić się w rytm kolejowych przebojów, a dzięki animatorkom nie zabraknie ciekawych gier i zabaw, takich jak worek przebieranek, taniec z balonami czy chusta animacyjna (szczegóły w programie poniżej).

W sali obok będą odbywały się kolejowe warsztaty plastyczne. Ich uczestnicy będą mogli skleić kartonowe modele lokomotyw, wykonać kolejowy layout lub skorzystać z kolejowych kolorowanek. Tych, którzy zgłodnieją, zaprosimy do rozpalonego w skansenie ogniska, gdzie nasi goście będą mieli okazję usmażyć przyniesioną przez siebie kiełbaskę, a potem skosztować ją w specjalnie przygotowanym i udostępnionym tego dnia wagonie barowym.

Bilety na kurs pociągiem Retro (ich liczba jest ograniczona) można zamawiać, dzwoniąc w godzinach pracy muzeum pod numer telefonu 46-862-59-75 lub pisząc e-mail na adres rezerwacja@stacjamuzeum.pl (ceny biletów poniżej). Zarezerwowane wcześniej miejscówki należy odebrać w kasie muzeum do godziny 10:30 w dniu imprezy. W przypadku ich nieodebrania rezerwacja przepada. Bilety można również nabyć osobiście w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18 w Sochaczewie od wtorku do piątku w godzinach 9:00–16:30 lub w sobotę, bezpośrednio przed odjazdem pociągu.

Udział w balu dzieci i opiekunów jest możliwy na podstawie ulgowego biletu wstępu do muzeum w cenie 6 złotych. Dzieci do 7 roku życia mogą uczestniczyć w balu bezpłatnie, zaś pasażerowie pociągu Retro – na podstawie wcześniej zakupionych biletów na przejazd.

Ceny biletów na pociąg Retro:
● dzieci do 7 roku życia – bilet bezpłatny;
● dzieci powyżej 7 lat, młodzież szkolna i dorośli – 9 zł.

„KARNAWAŁ NA WĄSKIM TORZE 2020” – PROGRAM:

11:00–12:00 (muzealny skansen) – przejazd pociągu Retro na odcinku Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy.
12:00–14:00 (sala Centrum Edukacyjno-Turystycznego) – bal dla dzieci pn. „Roztańczona ciuchcia” (stroje karnawałowe mile widziane). W programie atrakcje zaaranżowane przez animatorki z Przedszkola „Leśne Skrzaty”, w tym:

● uroczyste otwarcie przez dzieci sali balowej,
● powitanie wszystkich uczestników balu i zaproszenie do wspólnej zabawy,
● liczne zabawy, m.in. worek przebieranek, wędkowanie, znaczek do znaczka, taniec z balonami czy zabawy z chustą animacyjną,
● wspólne tańce do znanych i lubianych przez dzieci utworów,
● swobodne tańce dzieci,
● wybór króla i królowej balu i ich wspólny taniec,
● podziękowanie za wspólną zabawę i pożegnanie dzieci.

Dodatkowo w programie balu:
● malowanie buziek,
● rozbijanie cukierkowej piniaty,
● balonowe cuda,
● bańki mydlane.

12:00–14:00 (sala Centrum Edukacyjno-Turystycznego) – kolejowe warsztaty plastyczne, m.in. sklejanie kartonowego modelu muzealnej lokomotywy spalinowej Lxd2 lub wykonywanie wąskotorowych layoutów.
12:00–15:00 (muzealny skansen) – ognisko w skansenie (prowiant we własnym zakresie).

Serdecznie zapraszamy!

Monika Szymańska