14.05.2022
Zabytkowy parowóz Px29 emituje gęsty dym i stanęty na wąskotorowych torach. Otoczony jest grupą ludzi, którzy obserwują maszynę i oczekują, aby rozpocząć podróż. W tle widać niewielki budynek stacji kolejowej.
Serdecznie zapraszamy na czwartą edycję wycieczek zabytkowym wąskotorowym pociągiem retro z Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli.

Trasę z Sochaczewa do Chodakowa turyści pokonają naszym muzealnym pociągiem, zestawionym z parowozu Px29 i wagonów osobowych. Autobusy ze stacji Sochaczew Chodaków do Żelazowej Woli zapewni Urząd Miejski w Sochaczewie.

Na miejscu zaplanowane jest zwiedzanie dworku i parku.

Odjazd pociągu z terenu Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie o godz. 17:00. Planowany powrót do muzeum o godz. 19:50.

Bezpłatne bilety na przejazd będą dostępne w kasie muzeum:

• od godz. 12:00 – I tura wydawania biletów (do wyczerpania puli)
  • od godz. 16:00 – II tura wydawania biletów (do wyczerpania puli)

Muzeum zastrzega sobie możliwość odwołania poszczególnych przejazdów z przyczyn technicznych.

e-mail: rezerwacja@stacjamuzeum.pl

"Do Chopina pod parą". Wycieczka do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli