09.07.2021
Niebieski wagon kolejowy stoi na torach, obok niego jest metalowy słup oświetleniowy i trawnik. Wagon posiada drewniane stopnie wejściowe oraz czarne obicia na narożnikach. Tło stanowi zachmurzone niebo i drzewa bez liści w tle.

Zapraszamy do zwiedzenia wnętrza wagonu pasażerskiego serii ABxpi 2281. W 1957 r. wagon ten został przebudowany w Zakładach Naprawy Taboru Kolejowego w Opolu na motorowy wagon salonowy na tor 750 mm. Podczas wizytowania jednostki wojskowej w Zielonce poruszał się nim często gen. Wojciech Jaruzelski. Wagon będzie dostępny do zwiedzania w godzinach otwarcia muzeum.