Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
17.09.2023
Czerwona lokomotywa wąskotorowa stoi na torach, z której unosi się para; wokół zgromadziła się grupa ludzi, wśród których widać zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wydarzenie odbywa się na zewnątrz w słoneczny dzień, a uczestnicy wydarzenia wydają się być zainteresowani prezentowaną lokomotywą. Tło kompozycji stanowi budynek za lokomotywą oraz latarnia uliczna po lewej stronie.

W dniach 16–17 września 2023 r. odbędzie się 31 edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Hasłem tegorocznej edycji będzie: „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”.


Muzeum Kolei Wąskotorowej co roku włącza się w tę inicjatywę, mającą na celu szeroko pojętą edukację historyczną i kulturalną, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.


W ramach EDD 17 września 34 seniorów będzie mogło zakupić bilet na pociąg retro tego dnia w promocyjniej cenie 10 zł. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja pod nr tel. 46 862 59 75 wew. 1. Decyduje kolejność zgłoszeń. Przy zakupie biletu należy okazać Kartę Seniora.