Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
18.04.2019

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie włącza się w przypadające w najbliższy czwartek, 18 kwietnia br., obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Święto, ustanowione w 1983 r. przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków, zostało wpisane przez UNESCO do rejestru ważnych imprez kulturalnych o znaczeniu światowym, a głównym celem polskiej celebracji wydarzenia jest prezentowanie bogatej spuścizny kulturowej kraju.

Zabytki mają szczególne znaczenie dla dziedzictwa kulturowego, w związku z tym w naszym wspólnym interesie powinna leżeć ich ochrona. Idea ta od początku przyświeca Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, którego głównym zadaniem jest gromadzenie i ochrona dóbr kulturalnego dziedzictwa ludzkości związanego z rozwojem transportu i techniki w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem transportu kolejowego, a ponadto m.in. upowszechnianie problematyki historii cywilizacji i myśli technicznej, edukowanie poprzez tworzenie możliwości bezpośredniego obcowania z obiektami techniki, kształtowanie wrażliwości poznawczej i estetycznej czy kształtowanie ładu przestrzennego i współdziałanie w procesach rewitalizacji społecznej. Powodem naszej dumy jest fakt, że w Sochaczewie zgromadzono największą liczbę jednostek zabytkowego taboru wąskotorowego w Polsce, a według niektórych nawet w Europie, dlatego też chętnie bierzemy udział w tego typu imprezach.

W ramach opisywanego wydarzenia będzie obowiązywać bezpłatny wstęp do muzeum, a ponadto w godzinach otwarcia placówki oferujemy bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem dla grup zorganizowanych do 25 osób oraz możliwość wzięcia udziału w muzealnej grze terenowej z upominkiem.

Rezerwacje usługi przewodnickiej prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 46 862 59 75 lub drogą mailową na adres centrum@stacjamuzeum.pl.

Zapraszamy!