Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
08.12.2019

Miło nam poinformować, że już w najbliższą niedzielę, 8 grudnia br., do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie przybędzie wyjątkowy gość. W nasze muzealne progi ponownie zawita Święty Mikołaj. Na to niezapomniane spotkanie serdecznie zapraszamy najmłodszych miłośników kolejnictwa i tych nieco starszych również.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00, kiedy to na specjalny przejazd, na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy, wyruszy pociąg Retro. Podczas wycieczki będzie szansa, aby osobiście spotkać się ze Świętym Mikołajem, który dla każdego małego pasażera przygotuje wyjątkowy upominek. O godzinie 15:00 powrócimy do muzeum, gdzie do godziny 17:00 będą czekały na wszystkich dodatkowe atrakcje. W tym czasie zapraszamy wszystkich na Kolejowe Kino Malucha. Równolegle będą także odbywały się Mikołajkowe Warsztaty Muzealne, w trakcie których będzie można własnoręcznie wykonać m.in. świąteczne karty.

Bilety na kurs naszym zabytkowym pociągiem zamawiać można, dzwoniąc w godzinach pracy muzeum pod numer telefonu +48 46 862 59 75 lub pisząc e-mail na adres rezerwacja@stacjamuzeum.pl (ceny biletów poniżej). W przypadku nieodebrania wcześniej zamówionych biletów rezerwacja przepada. Bilety można również nabyć osobiście w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18 w Sochaczewie od wtorku do piątku w godzinach 9:00–16:30 lub w dniu wydarzenia. Oprócz opłaty za przejażdżkę pociągiem Retro, tego dnia wstęp do muzeum oraz udział we wszystkich innych atrakcjach będą bezpłatne.

Ceny biletów na pociąg Retro:

• dzieci do 7 roku życia – bilet bezpłatny

• dzieci powyżej 7 lat, młodzież szkolna i dorośli – 9 zł

Mikołajki z wąskotorówką 2019 – PROGRAM:

– 14:00–15:00 – przejazd pociągu Retro ze Świętym Mikołajem na odcinku Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy

– 15:00–17:00 (Centrum Edukacyjno-Turystyczne):

• Kolejowe Kino Malucha w sali konferencyjnej

• Mikołajkowe Warsztaty Muzealne dla najmłodszych.

Jak co roku liczba miejscówek w muzealnym pociągu jest ograniczona.

Patronat medialny: e-Sochaczew.pl, Radio Sochaczew, tusochaczew.pl.

Serdecznie zapraszamy!