03.12.2022
Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza w swoje progi w sobotę, 3 grudnia 2022 r. na kolejną edycję imprezy pn. „Mikołajki z wąskotorówką”. W ramach wydarzenia zaplanowaliśmy specjalną przejażdżkę pociągiem Retro ze Świętym Mikołajem  i wiele innych atrakcji dla najmłodszych. Wstęp do naszej placówki w godzinach 9:00–17:00 będzie tego dnia bezpłatny.

Główna część imprezy rozpocznie się o godzinie 14:00, kiedy z muzealnego peronu odjedzie świąteczny pociąg Retro. Nasz zabytkowy skład pokona 11-kilometrową trasę do stacji Sochaczew Chodaków i z powrotem. Podczas wycieczki wszystkie wagony odwiedzi osobiście Święty Mikołaj, który dla każdego małego pasażera będzie miał wyjątkowy upominek. Wydawanie bezpłatnych biletów w muzealnej kasie rozpoczniemy od godz. 9:00 w dniu wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Kolejne atrakcje zaplanowaliśmy od godziny 15:00 w budynku Centrum Edukacyjno-Turystycznego. W jednej z sal odbędą się „Mikołajkowe Warsztaty Muzealne”. W sąsiednim pomieszczeniu zorganizujemy natomiast „Kolejowy Kącik Zabaw” i „Kolejowe Kino Malucha”. O godzinie 16:00 w muzealnym skansenie zapłonie ognisko, w którym każdy będzie mógł upiec świąteczną kiełbaskę (prowiant we własnym zakresie), a następnie skonsumować ją w stojącym nieopodal zabytkowym wagonie osobowym typu 1Aw.
Szczegóły program imprezy przedstawiamy poniżej.

„Mikołajki z wąskotorówką 2022” (sobota, 3 grudnia 2022 r.):
● 9:00–17:00 – bezpłatny wstęp do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie;
● 14:00–15:00 – bezpłatny przejazd pociągiem Retro ze Świętym Mikołajem na odcinku Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy;
● 15:00–16:00 – „Mikołajkowe Warsztaty Muzealne” dla najmłodszych;
● 15:00–17:00 – „Kolejowy Kącik Zabaw”;
● 15:00–17:00 – „Kolejowe Kino Malucha”;
● 16:00–17:00 – ognisko w muzealnym skansenie (prowiant we własnym zakresie).

tel. +48 46 862 59 75 wew. 2

Mikołajki z wąskotorówką 2022 (baner)