Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
21.09.2019
Logo przedstawiające białą dłoń uścisku na czerwonym tle otoczone jest czarnym pierścieniem z białym napisem

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie niejednokrotnie wspiera lokalne inicjatywy, biorąc udział w wielu ciekawych wydarzeniach. Jedno z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę, 21 września br. Mowa o znanym dobrze ziemi sochaczewskiej pikniku charytatywnym „Motoserce Sochaczew”, organizowanym co roku przez Klub Motocyklowy Boruta MC Poland Sochaczew przy udziale naszej placówki. Impreza odbędzie się w godzinach 9.30–19:30 na terenie muzealnego skansenu, a towarzyszyć jej będą liczne atrakcje i niespodzianki, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W tym dniu w naszej jednostce będą obowiązywały bezpłatne bilety wstępu. Ponadto w godzinach popołudniowych odbędzie się bezpłatny przejazd pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Miasto (ul. Warszawska) – Sochaczew Wąskotorowy (muzeum).

Przypomnijmy, że „Motoserce” jest ogólnokrajową akcją krwiodawstwa zainicjowaną w 2009 r. przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Klub Motocyklowy Boruta MC Poland Sochaczew od wielu lat realizuje tę inicjatywę we współpracy z Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Cieszymy się, że już po raz kolejny możemy uczestniczyć w wydarzeniu, którego głównym celem jest wsparcie osób potrzebujących.

Niewątpliwie na tegorocznej edycji „Motoserca” wszystkim będzie brakowało jednej ważnej osoby. Zmarły przed dwoma miesiącami Tomasz Sołdaczuk był społecznikiem i organizatorem wielu akcji charytatywnych w Sochaczewie, w tym wieloletnim koordynatorem „Motoserca” w naszym mieście. Choć nie ma go już wśród nas, jego piękna idea pomagania innym wciąż żyje, a my poprzez udział w tak wyjątkowych wydarzeniach możemy ją kontynuować, do czego wszystkich serdecznie zachęcamy. Z tym też przesłaniem zapraszamy jeszcze raz do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, gdzie oprócz możliwości spędzenia w miłej atmosferze pierwszej części weekendu, będzie również okazja wspomóc chorego małego Mikołaja i podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie.

Monika Szymańska
Tomasz Karolak
asystenci muzealni
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

„Motoserce 2019 Sochaczew” – program (21 września, wstęp wolny)

10:00–14.00 – zbiórka krwi

10:30 – występ zespołu Kontrast

13:30 – występ zespołu Banał

15:00 – występ Mai Kapłon

16:00 – bezpłatny przejazd pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Miasto (ul. Warszawska) – Sochaczew Wąskotorowy (muzeum)
16:30 – występ zespołu Malina Blues Band

18:30 – występ zespołu Nadolny Gang

Ponadto w programie: animacje, konkursy, gry i zabawy dla dzieci, pokazy walk judo i karate, pokaz pojazdów, strzelnica sportowa, poczęstunek grochówką.