08.08.2021

Zapraszamy na przejazd pociągiem RETRO dnia 8 sierpnia. Pociąg będzie prowadzony tego dnia przez lokomotywę spalinową Lxd2. Urokliwa trasa pociągu liczy 18 km i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Z okien pociągu można zobaczyć m.in. wieże kościoła obronnego w Brochowie – miejsce chrztu Fryderyka Chopina. Pociąg kończy swój bieg na stacji Wilcze Tułowskie, niewielkiej miejscowości stanowiącej swoistą bramę do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Pociąg jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo (na wózku inwalidzkim) oraz wózków dziecięcych.

Istnieje możliwość przewiezienia psa za darmo – bilet dla zwierzęcia nie jest wymagany (obowiązkowa aktualna książeczka szczepień, kaganiec i smycz).

Prosimy aby pasażerowie mieli na sobie maseczki. Jednocześnie informujemy, że pociąg RETRO jest dezynfekowany przed, w trakcie oraz po odbytym kursie. Cały czas w pociągu dostępny jest płyn dezynfekujący.

Sprzedaż biletów RETRO odbywa się WYŁĄCZNIE online oraz przed odjazdem pociągu jeżeli bilety będą jeszcze dostępne.

9:50 - zwiedzanie muzeum z przewodnikiem (tylko skansen, bez sal wystawowych)
10:30 - odjazd pociągu z muzeum do Wilcza Tułowskiego (w niektóre dni kurs może być skrócony do przystanku Tułowice. Przed zakupem biletu pasażer jest informowany o skróceniu przejazdu)
11:45 - przyjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego, na skraju Puszczy Kampinoskiej
11:45 - spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej