20.08.2022

Serdecznie zapraszamy na przejazd pociągiem RETRO z Sochaczewa do Puszczy Kampinoskiej dnia 20.08.2022 r.

Pociąg będzie prowadzony tego dnia przez lokomotywę spalinową Lxd2. Urokliwa trasa pociągu liczy 18 km i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Z okien pociągu można zobaczyć m.in. wieże kościoła obronnego w Brochowie – miejsce chrztu Fryderyka Chopina. Pociąg kończy swój bieg na stacji Wilcze Tułowskie, niewielkiej miejscowości stanowiącej swoistą bramę do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Pociąg jest dostosowany do przewozu wózków dziecięcych. Pociąg nie jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo (na wózku inwalidzkim). Szerokość wejścia do wagonu wynosi od 66cm do 68cm w zależności od wagonu, a z przedsionka do wnętrza przedziału – 60 cm.

Istnieje możliwość przewiezienia psa za darmo – bilet dla zwierzęcia nie jest wymagany (obowiązkowa aktualna książeczka szczepień, kaganiec i smycz). Punkt dot. spaceru po Puszczy Kampinoskiej jest niedostępny dla pasażerów z czworonogami dlatego proszeni są oni o pozostanie na postoju.

Jednocześnie informujemy, że pociąg retro jest dezynfekowany przed, w trakcie oraz po odbytym kursie. Cały czas w pociągu dostępny jest płyn dezynfekujący.

Sprzedaż biletów na pociąg odbywa się WYŁĄCZNIE ONLINE oraz przed odjazdem pociągu, jeżeli bilety będą jeszcze dostępne.

W okresie od 4 maja 2022 r. istnieje możliwość wynajęcia pociągu retro na prywatne przejazdy. Zapraszamy do kontaktu: tel. 46 862 59 75 lub e-mail: rezerwacja@stacjamuzeum.pl.

●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●
BILETY SPECJALNE: POCIĄG RETRO + RODZINNY PARK ROZRYWKI ŚMIECHOMINEK

Zostały wprowadzone nowe bilety na przejazd pociągiem RETRO połączone z odwiedzinami rodzinnego parku rozrywki Śmiechominek. Opcja odwiedzin rodzinnego parku Śmiechominek zmienia harmonogram wycieczki zastępując spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej oraz piknik z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej. Pasażerowie zabierani są przez podstawiony autokar (Wilcze Tułowskie -Śmiechomiek-Tułowice) na ok. 2,5 h.

Co to jest Śmiechominek?

Z miłości do ludzi i zwierząt powstał ŚMIECHOMINEK (Secyminek 3). Zapraszamy Państwa do naszej arkadii, gdzie Matylda (wielbłąd) rozdaje buziaki, Maja, Gucio i Filipek (alpaki) zaglądają w oczy, a cała rodzina kangurków czeka na koniczynkę. Karmienie ich to niewątpliwa przyjemność. Urokliwe miejsce jest położone między Wisłą a Puszczą Kampinoską. Rozległy, ogrodzony teren przysposabia do odpoczynku i dobrej zabawy. Plac zabaw z drewnianymi odpowiednikami naszych zwierzaczków, dmuchaniec Alladyn i karuzela zapewnią maluchom i starszakom moc niezapomnianych wrażeń. Staw w kształcie serca potrafi roztkliwić a las ze swoim zapachem przenieść w inny wymiar. Dopełnieniem jest nasza pizza z opalanego drewnem pieca. Zapraszamy.

● Bilet RETRO NORMALNY z ofertą „Śmiechominek”– 78 zł
● Bilet RETRO ULGOWY z ofertą „Śmiechominek”    – 71 zł

Do nabycia biletów ulgowych uprawnieni są:

a) dzieci powyżej 4 lat;
b) młodzież szkolna i akademicka (do 26 roku życia);
c) emeryci i renciści;
d) osoby niepełnosprawne;
e) opiekun osoby niepełnosprawnej;
f) posiadający legitymację nauczyciela,
g) kombatanci;
h) osoby fizyczne odznaczone odznakę „Za opiekę nad zabytkami”, odznakę honorową „Zasłużone działacz kultury”, odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, wyróżniony tytułem honorowym „Zasłużony dla Kultury Narodowej”.

🔸 9:15 - zwiedzanie muzeum z przewodnikiem
🔸 10:30 - odjazd pociągu z muzeum do Wilcza Tułowskiego
🔸 11:45 - przyjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego, na skraju Puszczy Kampinoskiej
🔸 11:45 - spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej