Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
15.12.2022

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza w czwartek, 15 grudnia br. na spotkanie z cyklu pt. „Z dziejów ziemi sochaczewskiej”, w ramach którego przybliżane są ciekawe tematy z zakresu historii lokalnej.


To już drugie tego typu wydarzenie organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasz Zamek”, które na realizację niniejszego projektu otrzymało dofinansowanie z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego. Pierwsze ze spotkań odbyło się we wrześniu i poświęcone było historii rodzimej wąskotorówki oraz jej wpływu na Sochaczew i ziemię sochaczewską. Tym razem proponujemy nieco inną, ale równie ciekawą tematykę związaną z naszą małą ojczyzną. Tytuł najbliższego wystąpienia to „O wybranych świątyniach ziemi sochaczewskiej słów kilka”. W powyższą problematykę wprowadzi nas Łukasz Popowski – historyk, muzealnik, badacz historii lokalnej, a zwłaszcza dziejów Zamku w Sochaczewie oraz pracownik Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.


Spotkanie skierowane jest do młodzieży i wszystkich miłośników historii lokalnej. Zainteresowanych wykładem zapraszamy w godzinach 10:00–11:00 do sali konferencyjnej w budynku Centrum Edukacyjno-Turystycznego przy ul. Licealnej 18. Wstęp do muzeum w ramach wydarzenia będzie bezpłatny.


Fot. Monika Szymańska

Centrum Edukacyjno-Turystyczne
tel. +48 46 862 59 75 wew. 2
e-mail: centrum@stacjamuzeum.pl

15122022