08.10.2022
8 października w sobotę w godzinach 10:00-14:00 w naszym muzeum odbędzie się 77. spotkanie Ogólnopolskiego Klubu Zainteresowań PZF „Kolejnictwo” im. Ernesta Adama Malinowskiego.
Wszystkie osoby zainteresowane filatelistyką o profilu kolejowym zapraszamy na to wydarzenie.
Krótka historia klubu
  • Klub powstał we wrześniu 1985 roku na zjeździe założycielskim w Warszawie. Inicjatorem utworzenia klubu był Pan Janusz Koput z Lublina. Pierwsza siedziba klubu była przy Zarządzie Okręgu PZF w Lublinie. Od 1993 roku do stycznia 2021 roku prezesem był Pan Krystian Żurawski, a siedziba klubu znajdowała się przy Zarządzie Okręgu w Bydgoszczy.
  • Celem statutowym działalności klubu jest promocja kultury technicznej transportu szynowego.
  • Do końca 2021 roku do klubu należało 102 członków, w tym dwóch z zagranicy. Do tej pory ogólnopolskie spotkania były organizowane na wiosnę i jesień czyli dwukrotnie w ciągu roku, w różnych miejscowościach Polski. W klubie jest wielu wystawców oraz projektantów walorów pocztowo-filatelistycznych.
  • Klub wydaje także własną literaturę „Przegląd Roczny”, zawierający wykaz znaków pocztowych i pocztowo-filatelistycznych, związanych z transportem szynowym i wydanych w danym roku oraz „Aktualności” – biuletyn informacyjny.
  • Wszystkich zainteresowanych filatelistyką kolejową zapraszamy na stronę internetową www.kolejnictwo-filatelistyka.eu
Na zdjęciu widoczna kartka pocztowa przygotowana wspólnie z Pocztą Polską na 100-lecie Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej

KOLEJKA SOCHACZEW_kartka