Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
10.12.2019 - 31.12.2019

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza najmłodszych na świąteczne warsztaty muzealne. W ramach zajęć wszyscy uczestnicy będą mogli posłuchać kolejowej opowieści świątecznej, a także wziąć udział w świątecznych warsztatach plastycznych. Dzięki świątecznej lekturze będzie okazja do przeniesienia się w świat kolejowej opowieści i poczucia magii zbliżających się świąt. Twórczym elementem zajęć będą warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci będą mogły stworzyć swoją autorską, świąteczną pracę, wykonaną metodą scrapbookingu. Na zakończenie zaprosimy uczestników zajęć na spacer z przewodnikiem po muzealnym skansenie, podczas którego poznamy najciekawsze historie, dotyczące naszych zabytkowych pojazdów wąskotorowych, jak również zwiedzimy wnętrze zabytkowej lokomotywy lub wagonu.

Scrapbooking to sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa „scrapbook”, oznaczającego album wykonany właśnie taką techniką. Sam wyraz „scrap” to po prostu skrawek. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli poznać tajniki tej sztuki rękodzielniczej tzn. używać specjalistycznych tuszy, pieczątek, dziurkaczy i przekonać się, że w scrapbookingu wszystko zależy od inwencji twórczej artysty. To wyjątkowa zabawa, która ciekawie rozwija wyobraźnię i kreatywność.

Zajęcia odbywać się będą od 10 grudnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. i są adresowane do przedszkoli oraz klas I – III szkół podstawowych. Cena lekcji muzealnej wynosi 60 zł za grupę do 25 osób oraz koszt ulgowego biletu wstępu do placówki, czyli 6 zł dla każdego uczestnika lekcji (dla dzieci do 7 roku życia obowiązuje bilet bezpłatny). Dla szkół z terenu Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego cena lekcji wynosi jedynie 60 zł (za grupę do 25 osób). Zajęcia odbywają się w sali dydaktycznej Centrum Edukacyjno-Turystycznego oraz w muzealnym skansenie. W celu zarezerwowania lekcji należy zadzwonić pod numer telefonu +48 46 862 59 75 , bądź wysłać e-mail na adres centrum@stacjamuzeum.pl.

Zapraszamy!