05.12.2022

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie już po raz kolejny włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W ramach wydarzenia „Wąskotorówką bez barier 2022” na poniedziałek, 5 grudnia, przygotowaliśmy specjalną ofertę skierowaną do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W jej ramach proponujemy:

• bezpłatny wstęp dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów w godzinach pracy muzeum, tj. od 9:00 do 17:00,
  • bezpłatne zwiedzanie muzeum z przewodnikiem dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów.

Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w życie społeczne i kulturalne. Ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. święto jest okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób z niepełnosprawnościami w każdym aspekcie życia.

Zainteresowanych rezerwacją zwiedzania z przewodnikiem prosimy o zgłoszenia pod numerem telefonu 46 862 59 75 bądź pod adresem e-mail centrum@stacjamuzeum.pl.

Zapraszamy!

tel. +48 46 862 59 75 wew. 2