01.12.2023
Grafika promocyjna przedstawia sylwetki różnorodnych osób trzymających się za ręce, symbolizujące integrację i wspólnotę, nad nimi znajduje się logo Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. W tle widnieje niebieskie niebo z białymi chmurami, co nadaje grafice optymistyczny wygląd. Poniżej sylwetek ludzi jest cień, który oddaje wrażenie ich stania na jednolitej powierzchni.

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, jak w ubiegłych latach, włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. W ramach wydarzenia „Wąskotorówką bez barier 2023” przygotowaliśmy specjalną ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, których serdecznie zapraszamy do odwiedzin w piątek, 1 grudnia br.

W naszej ofercie dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów proponujemy:

• bezpłatny wstęp do muzeum przez cały dzień pracy, tj. od 9:00 do 17:00,
  • bezpłatne zwiedzanie muzeum z przewodnikiem wraz z udostępnieniem wystawy czasowej pt. „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń… na kolei” zaaranżowanej w zamkniętym na co dzień wnętrzu poczekalni dworcowej głównego budynku stacyjnego z 1937 r. (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja).

Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami oraz pomoc we włączeniu tej grupy w życie społeczne i kulturalne. Święto, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 r., jest okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób z niepełnosprawnościami w każdym aspekcie życia.

Zainteresowanych rezerwacją zwiedzania z przewodnikiem prosimy o zgłoszenia pod numerem telefonu 46 862 59 75  wewn. 2 bądź pod adresem e-mail centrum@stacjamuzeum.pl.

Do zobaczenia!