Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
02.10.2021 - 03.10.2021
Ilustrowany plakat promuje

W najbliższy weekend, tj. w dniach 2-3 października br., Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie po raz kolejny włącza się do akcji „Weekend seniora z kulturą” zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną ofertę.

 

W ramach wydarzenia, którego celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, dla wszystkich osób powyżej 60. roku życia będą obowiązywały bezpłatne bilety wstępu do muzeum w godzinach otwarcia placówki (9:00–17:00). W trakcie pobytu w naszej jednostce każdy z gości będzie mógł zapoznać się z prezentowanym w skansenie największym zbiorem taboru wąskotorowego w Polsce, wraz z nieudostępnianymi na co dzień wnętrzami wagonów osobowych ABxhpi 2281 (salonki generalskiej), C 101 (salonki dyrektora cukrowni „Kruszwica”) i Ch 1123 z kolei przeworskiej. Dla zainteresowanych dwukrotnie w ciągu dnia – o godzinie 11:00, a następnie o 13:00 – oferujemy również możliwość bezpłatnego zwiedzania wystawy plenerowej z przewodnikiem (grupy zorganizowane od 5 do 25 osób, klienci indywidualni mogą dołączyć do grup zorganizowanych). Otwarte będą ponadto wszystkie ekspozycje znajdujące się w gmachu Centrum Edukacyjno-Turystycznego, a więc wystawa stała „Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922-1984”, wystawy czasowe „Ciuchcie warszawskie” i „Ciuchcie warszawskie w zbiorach sochaczewskich”, makieta TT i 17-metrowa makieta H0e „Sochaczewska Kolej Dojazdowa”, będąca najdłuższą stacjonarną makietą wąskotorową w Polsce, a także najnowsza wystawa malarska „Stacjowo” Marka Cieśli, którą zaaranżowaliśmy w galerii „Semafor”.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!


"Weekend seniora z kulturą 2021"