29.01.2022

W Galerii „Semafor” w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie już wkrótce zostanie otwarta nowa wystawa pt. „Cudowna podróż”. Jej autor, Igor Przybylski, jest trzecim, po Romanie Pieńkowskim i Marku Cieśli, artystą, który zaprezentuje swą twórczość w naszej placówce. Wernisaż odbędzie w sobotę, 29 stycznia br. o godz. 18:00 w ramach programu wydarzenia „Inauguracja ferii z wąskotorówką 2022”. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Igor Przybylski (ur. 1974) jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2002 r. obronił dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego na Wydziale Malarstwa. Aktualnie, jako profesor ASP, prowadzi na macierzystym wydziale III Pracownię Rysunku. Jego prace są regularnie wystawiane w Polsce i poza jej granicami.

Więcej prac artysty na www.instagram.com/igor.przybylski/

Ekspozycja „Cudowna podróż” jest według jej autora zbiorem rozmaitych wspomnień z podróży, a jednocześnie pewnym rodzajem wizualnego pamiętnika, choć nie zawsze wszystko dzieje się w kolejności chronologicznej. Są tu obrazy ukazujące fragmenty kolejowej rzeczywistości, lecz również fotografie subiektywnie wyselekcjonowane z olbrzymiego podróżnego archiwum. Zwiedzając wystawę w trudnym czasie walki z niebezpiecznym wirusem, można będzie zatem na chwilę zapomnieć o codziennych problemach i przenieść się wraz z artystą w różne zakątki Europy.

Serdecznie zapraszamy!

tel. +48 46 862 59 75 wew. 2