Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
10.09.2022 - 11.09.2022
Makieta przedstawiająca wąskotorową stację kolejową z rozmieszczonymi modelami pociągów w skali H0e jest głównym elementem. Różnorodne modele lokomotyw i wagonów są rozmieszczone na torach, a tło dekoracyjne zawiera miniatury budynków, roślin i ludzi. Dookoła makiet znajdują się tabliczki informacyjne i elementy wystroju sugerujące historyczny kontekst oraz dbałość o szczegóły.

W najbliższą sobotę i niedzielę, 10 i 11 września 2022 r. wspólnie z Grupą Modelarską H0e87PL zapraszamy do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie na niezwykłą podróż do świata modelarstwa kolejowego. Z okazji zbliżającego się jubileuszu stulecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej po raz pierwszy w naszej placówce odbędzie się wystawa makiet modułowych w skali H0e (1:87).


Organizacja wydarzenia stała się możliwa dzięki współpracy z Maciejem Bulskim oraz sklepem modelarskim Lokomotyw z Poznania, w efekcie której otrzymaliśmy w darze na naszą makietę pn. „Sochaczewska Kolej Dojazdowa” dwa modele wagonów o oznaczeniach Fxh 4087 oraz Kdx 21189. Najważniejszym w dotychczasowej kooperacji działaniem będzie jednak z pewnością zbliżająca się impreza, która pozwoli po raz pierwszy w Sochaczewie zaprezentować makiety modułowe polskich oraz zagranicznych kolei wąskotorowych. Wydarzenie w charakterze gościa odwiedzi również Jarosław Ruszkowski, czyli twórca, będącej ozdobą naszego muzeum, najdłuższej stacjonarnej wąskotorowej makiety w Polsce, która przenosi w realia modelarskie szlak sochaczewskiej kolejki z lat 1960-1984.


Wystawa odbywać się będzie w sobotę, 10 września od godz. 9:00 do godz. 19:00 oraz w niedzielę, 11 września od godz. 9:00 do godz. 17:00. W tym czasie wstęp do naszej placówki będzie bezpłatny.


Wystawa modeli kolejowych w Muzeum Kolei Wąskotorowej