14.02.2023 - 24.02.2023

Wśród wielu atrakcji przewidzianych w programie zbliżających się „Ferii z wąskotorówką 2023” w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie poczesne miejsce zajmują nowe zajęcia edukacyjno-warsztatowe dla dzieci i młodzieży. W tym roku organizujemy je pod hasłem „Koleją leśną po Puszczy Kampinoskiej”. Zapraszamy do naszej placówki od 14 do 24 lutego.

Proponowane zajęcia będą prowadzone w oparciu o najnowszy moduł makiety „Sochaczewska Kolej Dojazdowa”, który odwzorowuje fragment szlaku tzw. kolei leśnej funkcjonującej w Puszczy Kampinoskiej w latach 1916/1917–1960. W trakcie każdego spotkania opowiemy o genezie, historii i znaczeniu kolei leśnej, a także przybliżymy walory Puszczy Kampinoskiej. Po części teoretycznej, popartej prezentacją multimedialną, dokonamy demonstracji makiety wraz z uruchomieniem modeli pojazdów. Następnie przejdziemy na muzealny skansen, gdzie nasi goście zapoznają się z przykładami taboru kolei leśnych w Polsce. Na zakończenie skierujemy się do sali edukacyjnej na warsztaty, podczas których uczestnicy malując, rysując, budując i układając z użyciem różnego rodzaju pomocy dydaktycznych, będą mieli okazję w kreatywny sposób utrwalić zdobytą wiedzę.

Opisywane zajęcia będą realizowane od wtorku do piątku w godzinach 10:00–11:30 i 12:00–13:30, a przeznaczone są dla grup zorganizowanych do 25 osób oraz klientów indywidualnych w przypadku zebrania grupy minimum 5 osób lub dołączenia do grupy zorganizowanej (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja). Koszt zajęć jest tożsamy z ceną ulgowego biletu wstępu do muzeum, tj. 9 zł za jednego uczestnika, przy czym opiekunom przysługuje bilet bezpłatny. Przypominamy, że w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” zorganizowane grupy szkolne z terenu województwa mazowieckiego mogą skorzystać z naszej oferty edukacyjnej za preferencyjną cenę biletu, tj. 1 zł brutto za jednego uczestnika. Zapisy prowadzimy pod numerem telefonu 46 862 59 75 lub adresem e-mail: centrum@stacjamuzeum.pl.

Do zobaczenia!

Grafika: Marta Przygoda

tel. +48 46 862 59 75 wewn. 2

''Ferie z wąskotorówką 2023'' (zajęcia edukacyjno-warsztatowe)