Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
02.09.2023
Grupa osób oczekuje na stacji kolejowej, gdzie zbliża się parowóz z węglowym dymem unoszącym się z komina. W tle widać budynek stacji oraz znaki kolejowe, a wśród oczekujących są zarówno dorośli, jak i dzieci, niektóre z plecakami. Ciepłe światło słoneczne rozjaśnia scenę, podkreślając letnią atmosferę.

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza na „Zakończenie Wakacji z wąskotorówką 2023”. W najbliższą sobotę, 2 września odbędzie się specjalny przejazd pociągu Retro z Sochaczewa na skraj Puszczy Kampinoskiej, którym zakończymy ponad dwumiesięczny program „Wakacji z wąskotorówką 2023”. W trakcie ostatniej wakacyjnej wycieczki na dzieci i młodzież w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach, będą czekały kolejowe atrakcje i niespodzianki. Warto dodać, że tego dnia zabytkowy skład poprowadzi parowóz Px29-1704 – jedyny czynny parowóz na Mazowszu i zarazem główna atrakcja naszego muzeum.


Program „Zakończenia Wakacji z Wąskotorówką 2023” (sobota, 2 września):


– 9:15-10:15 – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem (skansen);
– 10:30 – odjazd pociągu ze stacji Sochaczew Wąskotorowy (muzeum);
– 11:45 – przyjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego i spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej;
– 12:25 – koniec spaceru i odjazd pociągu do Tułowic;
– 12:34 – piknik z ogniskiem i dodatkowymi atrakcjami w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach (wśród nich m.in. sklejanie kartonowych modeli lokomotyw pracujących na sochaczewskiej kolei wąskotorowej, kolorowanki z taborem kolei sochaczewskiej i kolei leśnej, pamiątkowe fotografie z kolejowymi rekwizytami na muzealnej ściance, gra terenowa z upominkami)*;
– 14:14 – odjazd pociągu z Tułowic do Sochaczewa;
– 15:20 – powrót pociągu do muzeum;
– 17:00 – zamknięcie muzeum.


* Pasażer może przygotować prowiant we własnym zakresie lub zakupić go w punkcie gastronomicznym (płatność tylko gotówką).


Ceny biletów:

● normalny – 43 zł;
● ulgowy – 34 zł;
● bez miejscówki (dla dzieci do lat 4) – 10 zł;
● na przewóz roweru – 13 zł (opłata dodatkowa);
● przewóz psa – bezpłatnie (wymagana aktualna książeczka szczepień, kaganiec i smycz).